Vřesová bieliaca zubná pasta s mätou DIY

09.09.2021

Vřesová bieliaca zubná pasta s mätou DIY

Vres je tradičným liekom vo švédskom bylinnom lekárstve. Ide o rastlinu malého vzrastu s typickým staroružovými kvetom.

Kvet je rozkošný, zvonečkový a vďaka svojej trvanlivosti je často využívaný na pozimním dekoráciám. Rastie vo vyšších polohách na slnečných, suchých miestach. Keď sa mu dobre darí, vytvára takzvaná vresoviská.

Obsahuje rad antimikrobiálnych látok. Dokonca aj med vyrobený z jeho kvetov má vysoko antibakteriálne účinky v porovnaní s mnohými inými druhmi medu.

Históriu má vres bohatú. Nicolas Alexandre, benediktínsky mních, veril, že keď sa vresové stonky povarí a potom sa ako čaj užívajú počas 30 dní, dôjde k úplnému rozpusteniu obličkových kameňov. A bol to tiež on, kto odporúčal pacientom s chorobami kože kúpeľa vo vresové vode. V čase prvej svetovej vojny bol vres používaný ako univerzálny domáci liek na všetky druhy chorôb. Popíjanie čaju sa odporúčalo aj dojčiacim matkám na zvýšenie laktácie.

Vres v kombinácii s mätou dá vašim zubom všetko, čo má v zubnej paste byť - svieža chuť aj čistiaci účinok. Vaši pusu zanechá dokonale vyčistenú. Vďaka aktívnemu uhlia sa môžete tešiť na nekompromisnú bieliaci účinok.

Budete potrebovať:

4 vetvičky kvetu vresu,

100 g kokosového oleja,

30 g plavené kriedy,

30 g xyliu,

10g aktívneho uhli,

4 kvapky esencie Mäta pieporná

Kokosový olej rozpustite a udržujte v tekutom stave, teda v teplote nad 21 ° C. Vložte do neho usušenú najemno nasekaný vres. Nechajte stáť 3 týždne na teplom mieste.

Potom preceďte. Vmiešajte xylit, aktívne uhlie a plavenú kriedu, prikvapneme esenciu a nechajte stuhnúť.

Udržujte v teplote do 19-20 ° C.

Používajte na čistenie zubov tak, ako ste zvyknutí. Páči sa vám vyrábanie užitočných vecí?

Pozrite sa na naše DIY na výrobu:

MTcwM