Tradičné cesnakový sirup - prírodný ATB

10.10.2021

Tradičné cesnakový sirup - prírodný ATB

Nie je tradičnejšie medicíny ako cesnakový sirup. Ak vám naháňa hrôzu predstava výroby alebo konzumácia niečoho, čo je po okraj nadopované cesnakom, verte, že celkový dojem z výsledku predčí prvotnej nevoľnosti.

Tento domáci sirup proti kašľu kombinuje cesnakovou antibiotickú a protizápalovú silu. Používa sa ako k prevencii viróz a prečistenie tela, tak k následnej liečbe horúčky a kašľa. Ak máte deti školkového veku a dorazí domov s roupy, lyžička cesnakového sirupu je to najlepšie, čo môžete dať celej svojej rodine dopriať.

Budete potrebovať:

24 olúpaných strúčikov cesnaku

250ml medu

3 litre vody

Rozotrite strúčiky cesnaku a vložte ich do hrnca. Pridajte jeden liter studenej vody a priveďte do varu. Výslednú zmes nalejte do pohára, zatvorte veko a nechajte lúhovať cez noc. Zmes zmiešajte v hrnci s 2 litre vody a priveďte do varu, varte bez pokrievky, kým sa zmes nezredukuje na polovicu pôvodného objemu.

Zredukovanú vychladnutú zmes prelejte cez plátno a nechajte si len čistý výluh. K nemu pridajte 250ml medu a udržujte teplotu do 45 ° C, aby sa sirup za občasného miešania zahustila. Odstráňte sirup z ohňa, vložte do menších fliaš a pred použitím nechajte vychladnúť.

Vezmite jednu polievkovú lyžicu tohto sirupu každé 3 hodiny alebo podľa potreby, aby ste zmiernili kašeľ. Dávkovanie možno upraviť podľa závažnosti kašľa a individuálne reakcie.

Udržujte v chlade, spotrebujte do 8 týždňov.

Páči sa vám vyrábanie užitočných vecí? Pozrite sa na naše DIY na výrobu:

NDlkMzA1