Regeneračný šípkový olej DIY

13.09.2021

Regeneračný šípkový olej DIY

Šípkový olej má kúzelné regeneračné účinky, chráni kožu pred nepriaznivými účinkami prostredia a stimuluje jej vitalitu.

Ľahko vstrebáva bez pocitu mastnoty. Olej môžete používať tak ako je, alebo pridávať do krémov, balzamov, telových masiel. Používa sa na pleť, telo, aj k posilneniu vlasov.

Mnoho z vás si chce vyrábať oleja, aktuálne asi najviac šípkový, bo je sezóna. Mám pre vás dobrú a zlú správu.

Najprv tú zlú. Šípkový olej ako taký, teda zo šípkových semienok, si nevyrobíte. Proces lisovanie a extrakcia je zložitý a k dokonalosti treba toľko semienok, že by ste s nimi zaplnili celý svoj dom od podlahy až po strop, aby ste vyžmýkali tak nejako použiteľné množstvo. Mnoho olejárskych predajcov šípkový olej dováža, z lepších či trochu horších diaľav. Takže máte možnosť takýto produkt kúpiť. Nevýhodou tohto variantu je kolísajúca kvalita, podľa toho kam a kedy siahnete a ako veľmi máte šťastie na nesmrdutou šaržu.

A teraz tu dobrú. V domácich podmienkach si vyrobiť šípkový extrakt. Je to základný olej (ideálne mandľový), ktorý je nasýtený účinnou látkou. Najlepšie správou, že na nasýtenie oleja je treba len a len čas a skoro žiadna práca. Takže jakýpak copak, nie je vo čom. . Ideme na to? Jasne že ideme!

Na 50ml šípkového oleja budete potrebovať:

Aby sa extrakt nepokazil, treba očistené šípky dokonale presušiť, buď v sušičke (podľa návodu suši, 60-70 ° C), rúre (plech, papier na pečenie a 60-70 ° C) alebo klasicky na slniečku (plech, papier na pečenie, suché miesto, slnko, trpezlivosť). Usušené šípky majú tmavo červenú farbu, sú tvrdé a drobí sa.

Akonáhle máte nasušené, končí práce a začína zábava.

Plody nasypte do veľkej pohára zalejte olejom a nechajte stáť 3 týždne na chladnom, tmavom mieste. Ob deň fľašu pretrepte. Pamätajte na to, že musí byť zatvorená ..

Po 3 týždňoch prelejte olej cez plátno, dokonale vymačkajte plody, ten nekoncentrovanější olej je v nich.

Hotový extrakt potom prelejte do kozmetické fľaštičky s pipetkou.

Trvanlivosť určíte podľa trvanlivosti použitého oleja.

Baví vás vyrábanie? Pozrite sa na naše DIY darčekové sady na výrobu:

YTZiM