Najvoňavejšie šípková marmeláda DIY

22.09.2021

Najvoňavejšie šípková marmeláda DIY

Šípková zaváranina je zdravou nátierkou a sladkú ozdobou cukrovinky, je aj základnou surovinou do najlepšej šípovej omáčky.

Jediným zádrheľom prípravy marmelády môže byť jej relatívna prácnosť, teda čistenie šípok. Odstraňuje sa nielen stopka a prízrak, ale aj vnútorné semienka a chĺpky.

Nenechajte sa prehovoriť k inej forme prípravy, dobre vyčistené šípky sú základom tej najlepšej marmelády. K vyššie uvedenému čisteniu sa hodí mať viac detí, ktoré vám s radosťou pomôžu, stačí ich len správne namotivovať. U nás to robíme tak, že je prvýkrát vydesíme ťažšie prác, napr.

Že sa im povie, že budú hrabať a voziť seno, .. no a potom nás akoby náhodou napadne, že je potreba natrhať a očistiť šípky .. potom už je od šípok neodtrhnete. Ideálne je zber šípok zaháji po prvých mrazoch, ak sa vám ale nechce čakať, nechajte ich premrznúť umelo umiestnením na 2-3 hod. Do mrazárku.

Budete potrebovať:

  • 1kg čerstvých očistených šípok
  • 1kg cukru alebo medu
  • 1 lyžička mletého klinčeka

Očistené šípovej lodičky zalejte vodou a povarte do mäkka (asi 30min), ale nie úplne do 'rozblemcana'. Mäkké šípky rozmixujte.

Pridajte k nim cukor (alebo med) 1: 1 a pomletý klinček. Varte na miernom ohni ešte cca 15 min. Na záver vykonajte tanierikový test. Prípadní povarte dlhšie.

Prelejte do vyvarených pohárov, uzavrite vyvarenými viečkom a otočte hore dnom.

OTY1NT