Ľahký čakankový aperitív na dobrú chuť DIY

21.09.2021

Ľahký čakankový aperitív na dobrú chuť DIY

Väčšina ľudí to síce nechápe, ale môže sa stať, že bude potrebné sebe alebo niekomu v okolí povzbudiť chuť k jedlu. Nečakajte a čekankujte!

Čakanku teraz až do novembra nájdete skoro všade, v záhradách, na poliach, na lúkach, v okolí ciest a lesov. Ide o vytrvalú rastlinu, ktorá, keď je jej daný priestor a čas, vyrastie až do výšky jedného metra.

Čerstvé mladé listy pripomínajú listy rukoly alebo púpavy, sú jedlé a dá sa nimi dozdobiť jarný šalát (za polroka a niečo je jar !!).

Sú mierne horké a stimulujú nielen chuť do jedla, ale aj celý tráviaci systém. Z krásneho modrého kvetu čakanky sa môžete tešiť až do októbra. Liečivé sú všetky časti čakanky. Najhojnejšie používaný je koreň, ktorý sa žne teraz na jeseň.

Budete potrebovať:

  • 500 ml vody,
  • 300 ml vodky,
  • 400 g cukru (alebo medu),
  • 20 g sušeného koreňa čakanky,
  • 20 ml šťavy z citróna

Koreň čakanky vytrhnite niekedy medzi septembrom a novembrom, očistite a nasekajte na malé kúsky.

Nasypte ich do vodky a nechajte minimálne 14 dní lúhovať, občas pretrepte, potom preceďte. Vodu povarte s cukrom (alebo medom), kým sa nerozpustí, potom nechajte vychladiť.

Cukrový (medový) sirup zmiešajte s čakankovým extraktom, pridajte citrónovú šťavu a pretrepte. Podávajte stopku pred jedlom. Spotrebujte do konca zimnej sezóny.

Páči sa vám vyrábanie užitočných vecí? Pozrite sa na naše DIY na výrobu:

YTQyM2JiZ