Kvetinové vody- prečo a ako ich používať

08.09.2021

Kvetinové vody- prečo a ako ich používať

Bezpochyby najprirodzenejší starostlivosť o pleť zabezpečí 100% surovina bez prímesi. Takých darov máme okolo seba neúrekom, ale často o nich nevieme, alebo sa necháme oklamať ľúbivú reklamou a siahneme po syntetike.

Pre citlivú i viac odolá pleť a hebké vlasy je nepřirozenějším osviežením kvetinová voda, čiže hydrosol a hydrolát.

Vyrába sa parnou destiláciou tej konkrétnej kvety. V našom prípade ruže, rumančeka, levandule. Čo je tiež najobľúbenejší trio. Pretože parné destilácie vytvára sterilnú vodu, nie je potrebné používať žiadny konzervant.

Ale aj tu platí zásada, kam čert nemôže nastrčí babu - baktériu.

Preto pre správne použitie kvetinové vody platí niekoľko hygienických zásad:

  • na vodu, do vody, okolo vody sa nesmie siahnuť. Ideálne ju teda kupujte v spreji.
  • kvalitu vody spoznáte nosom, keď to vonia ako má, je všetko v poriadku, ak cítite, že je niečo inak, pravdepodobne to tak bude.
  • do vody sa dá prikvapnúť mnoho skvelých účinných látok, napríklad vitamín D, E a iné aktívne látky. Ak čokoľvek pridáte, vždy pamätajte na to, že musíte (áno musíte) pridať konzervant.
  • starostlivo vyberajte dodávateľa, verte, že internetový marketing robí divy a nie vždy tisíc lajkov u príspevku znamená, že sa jedná naozaj o to pravé orechové.
  • snažte si vyberať prírodné obaly, myslite na prírodu a na to, že zbytočný plast je a bude zbytočný. Aj keď sa na to teraz, v čase covidu, zabudlo.

A teraz je kouzeným účinkom vôd:

Ružová kvetinová voda je pre zrelé ženy. Je to najlepšie hypoalergénne pleťová voda s čistiacim a tonizujúcim účinkom vhodná všetky typy pleti. Zvláda udržať pH pokožky, štartuje regeneračné procesy, má protizápalové účinky pri akné a nadmernom opaľovaní. Zachováva hladkú a elastickú pokožku. Jej upokojujúce vlastnosti sú využiteľné aj na unavené oči a ovisnuté očné viečka. Je vhodná aj na aplikáciu do vlasov.

Heřmánková kvetinová voda je pre celú rodinu. Dokonale hydratuje, je ideálny pre dospelú pleť medzi 20-35 rokom. Oceníte ju v starostlivosti o bábätko a deti. Redukuje opuchy, jemne lieči zapareniny. Podporí hydratáciu pokožky i vlasov.

Levanduľová kvetinová voda je hlavne pre mladé slečny. Je vhodná pre všetky typy pleti. Ponúka protizápalové, antiseptické, antialergické a upokojujúce účinky, pleti dodá svieži a príjemný pocit. Prírodná pleťová voda uvoľní stres, zvláčni a zjemní pokožku, zároveň aj sťahuje póry. Ideálny na ošetrenie akné. Pri aplikácii na vlasy osviežuje a dodáva im lesk, zabraňuje vzniku lupín aj vypadávanie vlasov.

Ak máte otázky, alebo kometárov, sem s nimi! :-)

Pozrite sa na naše darčekové sady na výrobu:

YTE4M