Gél z gaštanov pre krásne nohy DIY

07.09.2021

Gél z gaštanov pre krásne nohy  DIY

Zbierate taky radi na jeseň gaštany? A čo s nimi potom robíte? Dlhú dobu som zostávala v tejto oblasti v neistote. Moje invencie končila pri zvieratiek zo špajlí. Potom sa k tomu pridalo kŕmenie divokej lesnej zveri, a to výnimočne nehovorím o deťoch. A tým to skončilo.

Gaštany väčšinou potom často v nejakom malom dekoratívnom množstve končili smutne uschnuté na poličke v predsieni vedľa kľúčov, využité bez úžitku. Napriek tomu ten pocit, vracať sa z jesenné prechádzky s plnou vreckom čerstvo vyloupnutých lesklých gaštanov, milujem.

Moja gaštanová cesta sa preťali s pagaštanu len nedávno a ja sa názvoslovne hanbím za toľko rokov života v čeleďovém omyle. Ako určite 99% z vás vie, gaštany nezrejú na stromu, gaštan ', ale na pagaštanu. Plody pagaštanu, tri oriešky pre Popolušku milovníkov obehovej sústavy, obsahujú aktívne látky (aescín), ktoré zvyšujú odolnosť vlásočníc a zlepšujú žilový tonus. To je veľmi vítané možný účinok pre prevenciu a liečbu varixov.

V aromaterapii sa používa na zlepšenie kŕčových stavov tiež levandule a geranium. Keď prepojíme všetky tieto 3 účinky, získame domáce pomazanie na nôžky snov,  a to krásne, čisto a prírodne.

Budete potrebovať:

Ak nemáte extrakt z gaštanu, prvýkrát si ho urobte. Čerstvé gaštany (budú Vám stačiť tak 2 kusy) nastouhejte na jemno. Medzi nami, je to celkom fuška, takže ak sa vám nebude chcieť, je tu možnosť číslo 2.

Vsypte do zaváranie, alebo iné poháre s viečkom a zalejte 50ml glycerínu. Nechajte stáť 1 týždeň, občas pretrepte.

Výťažok z gaštanu vám sfarbí glycerín do hnedo šeda.

Požadované množstvo prefiltrujte, cez dvojitý kávový filter, plátno alebo kvalitné papierové utierky.

Odmerajte si 10ml extraktu a pridajte doň 0,25g xanthan. Zamiešajte tak, aby sa prášok rovnomerne rozdelil.

Pomocou ručnej metličky potom pomaly pridávajte mandľový olej.

Prikvapneme éterické oleje Levanduľa alebo Geranium. A máte hotovo. Doba spotreby je podľa doby spotreby použitých surovín, resp. tej najkratšie. Aplikujte masážou na nohy, najlepšie po kúpeli ev sprchovaní.

Pozrite sa na naše darčekové sady na výrobu:

Y2ZlZ