Pod iniciatívu Stop vivisekcii sa podpísalo 1 326 000 občanov!

Tlačová správa STOP VIVISECTION zo dňa 29.12.2013

Po viac ako mesiaci intenzívnej práce boli 23. decembra 2013 podpisy k Európskej občianskej iniciatíve Stop vivisekcii odovzdané kompetentným orgánom 28 krajín Európskej Únie. Konečné číslo uznaných podpisov bolo 1 326 000, úžasný výsledok, ktorý sme dosiahli vďaka  vytrvalej práci tisícok dobrovoľníkov a niekoľkých organizácií z celej Európy. 12 krajín dosiahlo národné minimum určené Európskou komisiou, Slovensko bolo medzi nimi. To všetko sa nám podarilo s veľmi skromným rozpočtom, asi 25 000€ ktoré sme vyzbierali cez dary verejnosti a od organizácií, ktoré iniciatívu podporovali.

Národné orgány v jednotlivých členských štátoch teraz pristúpia k finálnemu overeniu platnosti podpisov, čo by malo byť hotové do konca marca 2014. Dúfame, že 300 000 podpisov navyše zminimalizuje riziko nepríjemného prekvapenia.

 Keď bude iniciatíva Stop vivisection potvrdená, Európska komisia zvolá stretnutie s našou vedeckou komisiou, na ktorom sa budú špecifikovať  zmeny  ktoré by mali byť uplatnené s ohľadom na hlas verejnosti. Vyzývame každé jedno združenie, spoločenstvo a každého občana, aby naďalej šírili informácie a tým posilnili verejný nátlak na kompetentné orgány a hlas iniciatívy Stop vivisekcii ako takej.

 Potrebujeme, aby bolo Európskej komisii jasné, že nedopustíme aby bol náš návrh zmietnutý zo stola. Smerujeme k novej epoche v biomedicínskom výskume a v hodnotení toxických substancií, ktoré v posledných rokoch spôsobujú ľuďom mnoho zdravotných problémov. Patria medzi ne nádorové ochorenia u detí či dospelých, zvýšená dojčenská úmrtnosť, neurodegeneratívne ochorenia, rôzne malformácie či neplodnosť.

 Iniciatíva Stop vivisekcii nesie svedectvo nie len o etickom rozmere voči všetkým formám života, ale tiež apeluje na potrebu zmeny vo vedeckom výskume, aby bol prospešnejší pre verejné zdravie a životné prostredie.

 Tak, ako rok 2013 bol rok iniciatívy Stop vivisekcii, veríme že rok 2014 si budeme pamätať ako rok, v ktorom Európska únia urobí obrovskú demokratickú zmenu smerom k ochrane zvierat a zdraviu ľudí.

 Užitočné linky:

www.stopvivisection.eu

http://www.slobodazvierat.sk/Stop-vivisekcii.339.0.html

Zdroj: Sloboda zvierat,  Selma de Donnová,  kampane@slobodazvierat.sk, selma.dedonnova@gmail.comReklama


Názor na “Pod iniciatívu Stop vivisekcii sa podpísalo 1 326 000 občanov!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *